„Co nam w duszy się maluje” – relacja z wystawy

13 czerwca 2024

W maju w Domu Kultury SM „Czechów” można było oglądać wystawę artystyczną uczniów ze świetlic klas 1-3. Wernisaż odbył się 11 maja 2024 r. i miał wyjątkowy charakter. Prace zaprezentowane zostały pod hasłem „Co nam w duszy się maluje”.

 

Na wernisażu goście mogli podziwiać prace plastyczne uczniów, wzięli udział w happeningu, a także odbył się występ wokalny Róży Turczynowicz. Opiekunki grupy – Marta Kidyba-Babska i Patrycja Malinowska – również podzieliły się swoimi talentami.

W wystawie udział wzięły także uczennice zajęć dodatkowych z projektowania i krawiectwa. Zaprezentowały kolekcję ubrań dla lalek, które uszyły własnoręcznie.

Prace nad wystawą rozpoczęły się już w październiku. Miała ona na celu ukazanie talentów plastycznych uczniów naszej szkoły, podniesienie ich samooceny oraz budowanie stałej współpracy z Domem Kultury SM Czechów. Wystawa miała swoją premierę również w Lubelskim Informatorze Kulturalnym ZOOM.

Dziękujemy rodzicom, opiekunom, pracownikom szkoły i wszystkim gościom, którzy wzięli udział w wernisażu. Opiekunki świetlic klas 1-3 planują już kolejną edycję wystawy. Widzimy się więc ponownie za rok!

 

Współpraca: