Dzieci dla Szlachetnej Paczki

13 grudnia 2016

8 grudnia dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie to bardzo wyjątkowy dzień. Uczniowie zaangażowali się w akcję, mającą na celu zebranie funduszy dla wspieranych przez nas rodzin w ramach akcji Szlachetnej Paczki.

Już od samego ranka uczniowie klasy 2a i 2b przygotowywali się do występu, podczas którego starali się udowodnić, że Święty Mikołaj spełnić może każde życzenie. Uczniowie pod wodzą p. Moniki Mikołajczuk przepięknie zaśpiewali dwie kolędy w języku niemieckim i litewskim (zapraszamy na szkolny profil szkoły na Facebooku, aby obejrzeć występ) , natomiast dzieci z klasy 1c pod czujną opieką p. Małgosi Kopacz wykonali cudowne prace plastyczne dotyczące samego świętego Mikołaja.

Po części artystycznej wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie p. Ewelina i p. Grzegorz przygotowali niesamowite zawody sportowe podczas, których emocje dzieci sięgały zenitu J. Jak przystało na okres mikołajkowy odwiedził nas także sam Święty Mikołaj z przesympatyczną śnieżynką i uroczym reniferem. Przez cały dzień wszyscy bawiliśmy się doskonale, zmęczeni, lecz bardzo szczęśliwi wróciliśmy przed samym końcem lekcji do swoich klas.

Ogromnie cieszymy się, że wspólnie udało nam się połączyć dobrą zabawę z tak szlachetnym celem jakim jest pomoc innym i przeznaczyć zebraną kwotę – ok. 400 zł na Szlachetną Paczkę bardzo dziękujemy!