Dzieci z Bullerbyn inspiracją pracy uczniów

29 marca 2021

Omawianie lektur może być bardzo interesujące. Zobaczmy jak dobrze bawili się przy tym nasi uczniowie z klasy 3a. 

Któż z nas nie pamięta bohaterów książki Astrid Lindgren pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Lektura liczy dużo stron, jednak wszyscy stwierdzili, że było warto ją przeczytać. Zarówno bohaterowie, jak również wydarzenia zachwyciły uczniów, co było widać podczas zajęć i swobodnych rozmów.

W związku z tym, że uczniowie zajmowali się III Unitem PYP, którego myśl przewodnia brzmi: OPOWIEŚCI BAWIĄ I UCZĄ, wszyscy bardzo ładnie opowiadali ciekawe przygody bohaterów z Bullerbyn. Dzięki Oliwce Gałce cała klasa miała możliwość obejrzenia krótkich filmików i zdjęć prezentujących Szwecję, Bullerbyn, jak również podziwiać ASTRID LINDGREN’S WORLD. Dzieci, jak zawsze wykonały szereg ciekawych kart pracy związanych z lekturą, rozwiązując krzyżówki i łamigłówki.

Na zakończenie omawiania lektury wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i cierpliwością podczas wykonywania makiet zagrody – północnej, środkowej i południowej. A ostatniego dnia wspólnie zakończyli omawianie lektury, dokonali autorefleksji oraz obejrzeli film – tym razem Pippi Langstrumf – na podstawie kolejnej cudownej i śmieszną książki Astrid Lindgren. Książkę „Dzieci z Bullerbyn” wszyscy uczniowie ocenili bardzo pozytywnie i szczerze polecają ją do przeczytania.

 

Współpraca: