Dzielne Pierwszaki z MSP „Paderewski” ratują Krainę Rumianku [ZDJĘCIA]

10 października 2019

20 września uczniowie klas 1a,1b,1c wybrali się na wycieczkę integracyjną do Hołowna do Krainy Rumianku. Chcieliśmy odpocząć po pierwszych szkolnych wyzwaniach, pobawić się wspólnie, odetchnąć świeżym, wiejskim powietrzem. Zapowiadał się piękny, spokojny dzień, a i pogoda sprzyjała.

Jednak, gdy dojechaliśmy dowiedzieliśmy się, że wieś nawiedziło licho i nic się nie udawało. Wielki Mistrz zaprowadził nas do wiejskiej baby, która opowiedziała przykrą historię wsi i poprosiła nas, abyśmy wieś uratowali. Wielki Mistrz wskazał zadania, które musieliśmy wykonać chodząc od zagrody do zagrody, a w każdej czekały nas nowe osoby i wyzwania.

Spotkaliśmy Karczmarkę, z którą się targowaliśmy, Zielarkę, – nauczyła nas nazw ziół i ich własności, każdy doił krowę u Wieśniaczki, u Żupniczki szukaliśmy pierścienia św. Kingi, Myśliwy uczył strzelać z łuku, a Pustelnik wprowadzał w tajemne zadania.

Dzięki wspólnie wykonywanym zadaniom, z wielkim zaangażowaniem, udało się znaleźć zaklęty kamień i uratować wieś 🙂 BO JAK NIE MY, TO KTO (?)!

Wieśniaczki w podzięce opowiedziały historię „Od ziarenka do bochenka”, mogliśmy sami sprawdzić się w kolejnych etapach wyrobu mąki a potem upiec rogaliki. Były pyszne! A potem wyrabialiśmy swoje naczynka na zajęciach z ceramiki.

Poprzez takie działania rozwijamy w sobie cechy profilu ucznia PYP: BADAJĄCY – bo jesteśmy ciekawi świata, OTWARTY – jesteśmy otwarci na tradycje różnych społeczności, PODEJMUJĄCY RYZYKO – nie boimy się wyzwań :).

To był wspaniały dzień :).