Dzień Dziecka

2 czerwca 2017

26 maja 2017 r. to bardzo ważna data dla uczniów naszej szkoły. Dzisiejszego dnia zielone tereny wokół szkoły wszystkim przypominały radosny, barwny i ogromny plac zabaw. Moc atrakcji dla małych i większych, wyśmienita atmosfera i uśmiechnięte dziecięce twarze – czego chcieć więcej? Nawet pogoda dopisała 🙂

Organizatorzy festynu z okazji dnia dziecka zadbali, żeby był to niezapomniany dzień dla każdego. Wszystkie atrakcje rozpoczęły się już o godzinie 8:00, kiedy to uczniowie klas 1-3 spotkali się w sali aerobowej na przedstawieniu pt.: „Kopciuszek”przygotowanym przez teatr szkolny. Po przedstawieniu udali się na szkolne boisko, by uczestniczyć w ogromnej ilości atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. W programie festynu znalazły się animacje – gry, zabawy, konkursy prowadzone przez znanego lubelskiego animatora cyrkowego, który zachwycał pokazami wielkich baniek, modelowaniem baloników, jak również demonstrował przeróżne sztuczki cyrkowe z zakresu: żonglerki maczugami, piłkami, flower stick itp.

Amatorzy sportu mogli sprawdzić się na stanowisku strzeleckim (łuk sportowy) oraz celując rzutkami do tarczy. Pod czujnym okiem nauczycieli lekcji wychowania fizycznego uczniowie rozgrywali mecze piłki nożnej oraz grali w sztandarki.

Podczas festynu dzieci miały okazję także przyjrzeć się ciężkiej pracy lekarza, który pracuje między innymi w pogotowiu ratunkowym. Pod jego czujnym okiem każdy mógł nauczyć się w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobie, która zemdlała, skaleczyła się czy zakrztusiło się. Wszyscy uczniowie przeszli szybki kurs udzielania pierwszej pomocy. Na szkolnym parkingu każde dziecko mogło wejść do wnętrza samochodów służb specjalnych, czyli karetki pogotowia, policji i straży pożarnej.  Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie po wszystkich atrakcjach wrócili do swoich sal lekcyjnych na lody – najlepsze zakończenie udanego dnia.