Dzień Książki

2 maja 2017

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w dniach od 24 do 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kilku akcjach promujących czytelnictwo pod hasłem “Czytając stajemy się mądrzejsi”.

Dzieci z klas 1-3 przygotowały ilustracje do opowiadań, bajek i baśni, które stały się scenografią do japońskiego teatrzyku obrazkowego Kamisibai. Każda z klas uczestniczyła w prezentacji swojej baśni, a słuchając tekstu, uczniowie oglądali efekty swojej twórczej pracy.

Uczniowie klas 4-6 przygotowali natomiast sesję fotograficzną pt.: “Poznaj moją ulubioną książkę” w której zaprezentowali książki, ubogacając swoje prezentacje oryginalnymi kostiumami oraz ciekawą scenografią. Inną formą przedstawienia swoich ulubionych książek było przygotowanie plakatów na ich temat. Wszystkich zainteresowanych dodatkowo przyciągała wystawa prac uczniów.

Zarówno starsze jak i młodsze dzieci codziennie mogły czytać wybrane książki w przygotowanych kącikach czytelniczych oraz wybrać sobie dowolną karteczkę z tekstem promującym czytanie. Uczniowie, którzy sami przygotowali “złote myśli” związane z czytaniem książek, mogli wybrać sobie kolorowe pudełeczko do przechowywania dziecięcych skarbów 🙂