Dzień Rodziny

29 maja 2017

Koniec maja to szczególny czas zarówno dla dzieci, jak też ich rodziców. Dlatego też uczniowie klas drugich w tak wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Matki postanowili pokazać, jak bardzo kochają swoich rodziców organizując specjalnie dla Nich Dzień Rodziny połączony ze szkolnym nocowaniem.

O godzinie 17:00, po odtańczeniu tradycyjnej polki, miało miejsce przedstawienie dotyczące naszego miasta – Lublina. Dlaczego Lublin? Temat związany jest z obchodzonym przez nasze miasto ogromnym świętem 700-leciem miasta.

Przestawienie to było również podsumowaniem projektu, Lublin – moja mała ojczyzna, którego celem było przybliżenie historii i zakątków Lublina. Podczas przedstawienia uczniowie prezentowali także grę na bębnach a swój występ zakończyli znanym lubelskim tańcem ludowym machem.

Po przedstawieniu nasi dzielni wuefiści jak zwykle stanęli na wysokości zadania sprawiedliwie sędziując wspólne mecze rodziców i uczniów. Doping i emocje sięgały zenitu. Tuż przed godziną 19 słodkim całuskiem wszyscy uczniowie rozstali się ze swoimi rodzicami, dając im czas dla siebie, a sami powrócili ze swoimi wychowawczyniami do szkoły, by zobaczyć jak wygląda nocą. Szkolne nocowanie dało wszystkim uczniom doskonałą rozrywkę i relaks.

26 maja był dniem bardzo aktywnym i pracowitym, noc była spokojna, lecz bardzo krótka, a wyjście ze szkoły nasuwało jak co roku pytanie do wychowawczyni… proszę Pani, a dlaczego tak krótko? Proszę Pani, czy za rok będzie tydzień nocowania w szkole? 🙂