Erasmus+ Day w Paderewskim! [ZDJĘCIA]

16 października 2019

Czy wiesz, że w dniach 10-12 października obchodzony jest Dzień Erasmus+? Nie mogło go zabraknąć i w naszej szkole.

W pierwszej kolejności uczniowie klas 7 wzięli udział w prezentacji ich kolegów z liceum, którzy jeszcze jako uczniowie gimnazjów realizowali 2-letni projekt “Let’s learn, let’s play!”, który skupiał się na tworzeniu i wykorzystywaniu gier w edukacji. Uczniowie zaprezentowali zaprojektowane przez siebie gry oraz zademonstrowali jedną z opracowanych przez siebie zbaw o nazwie “Time to shine”.

Uczniowie klas 6 mogli za to posłuchać relacji z 2-letniego projektu “Connected with the Environment”, podczas którego jego uczestniczki opisały najciekawsze działania i korzyści płynące z udziału w projekcie. Pokazały również przykłady swoich prac, które stworzyły w ramach różnych zadań.

Następnie uczniowie mogli wysłuchać prezentacji o nowym projekcie “I like to move it, move it!”, którego realizację zaczęliśmy od tego roku szkolnego. Opiera się on na koncepcie ruchu i łączy się z takimi dziedzinami jak aktywność i rozwój fizyczny, nauki ścisłe, sztuka, muzyka i teatr oraz również z globalizacją, historią i postępem technologicznym.

Po krótkiej prezentacji zarysu projektu oraz szkół uczestniczących uczniowie mieli za zadanie zaprojektować logo projektu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone!