Ja uczeń klasy pierwszej ślubuję uroczyście… [ZDJĘCIA, WIDEO]

31 października 2018

30 października dla uczniów klas pierwszych był dniem, który zapamiętają na bardzo długo. Punktualnie o godzinie 15.15 na salę gimnastyczną CS Akademos, odświętnie ubrani uczniowie, dumnym krokiem weszli w rytm piosenki We Are The Champions zespołu Queen.

Pierwszoklasiści przygotowywali się do tej uroczystości bardzo długo i sumiennie. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, tańca, wytrwale ćwicząc podczas prób. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze nastąpił akt pasowania.

Uczniowie klas czwartych na halę wnieśli ogień, który był symbolem zmiany, czyli unicestwienia tego, co stare, co już było i minęło, czyli przeszłości, a zapowiedzią czegoś zupełnie nowego, czyli przyszłości.

Na dowód tej zmiany zadaniem każdego ucznia było przekroczenie bramy przejścia jako symbolu końca etapu beztroskiej zabawy, a rozpoczęcia fascynującej, szkolnej podróży. Każdy uczeń w tym momencie otrzymał od pani dyrektor i wicedyrektor przypinkę ucznia szkoły MSP Paderewski, aby przypominała wszystkim o tym ważnym dniu.

Kiedy cała uroczystość dobiegła końca, nastąpiła burza oklasków, uściski, gratulacje i ukradkowe ocieranie łez wzruszenia. Zanim wszyscy zebrani udali się na poczęstunek, prawie każdy uczeń wykonał sobie pamiątkowe zdjęcie. Był to bardzo wyjątkowy dzień, który dostarczył chyba wszystkim obecnym na uroczystości wielu niezapomnianych wrażeń.