Jak działa świat? Czwartoklasiści w Centrum Nauki Kopernik [ZDJĘCIA]

29 marca 2019

W dniach 25-26 marca uczniowie klas czwartych MSP Paderewski wybrali się do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Zaraz po przekroczeniu bramek rozpoczęła się niezwykła przygoda w świecie nauki.

Po CNK chodziliśmy w niewielkich grupkach. Mieliśmy okazję zobaczyć i dotknąć wiele różnorodnych eksponatów. Niektóre nas dziwiły, a inne bawiły. Podczas zwiedzania budziły się w nas różne pytania, na które szukaliśmy odpowiedzi, odwiedzając kolejne wystawy. Czasem musieliśmy podskoczyć lub krzyknąć, aby uruchomić eksponat. Niektórzy z nas pierwszy raz mieli do czynienia z tego typu zwiedzaniem – bez przewodnika, bez gablot uniemożliwiających dotknięcie eksponatów.

Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyła wszystkim wizyta w Planetarium. Podczas czterdziestominutowego seansu mieliśmy m.in. okazję zobaczyć i zrozumieć, dlaczego zmieniają się pory roku, jak to się dzieje, że latem dzień jest tak długi, a zimą tak krótki. Dowiedzieliśmy się, jak znaleźć Gwiazdę Polarną na niebie. Nie było to tylko bierne uczestnictwo w seansie. Prowadziliśmy dialog z narratorem.

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik była niezwykle udana. Pozwoliła nam odkryć w sobie duszę dociekliwego, ciągle poszukującego odpowiedzi na wiele pytań naukowca i dostarczyła nam wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.