Jak wygląda życie dzieci w Gambii? Spotkanie z Agatą Chybińską

8 października 2018

Drodzy Rodzice,

Spotkanie z Agatą Chybińską w PaderewskimStarając się kształtować w naszych uczniach tolerancyjność, wrażliwość, poczucie, że poprzez swoją postawę mogą wpłynąć na innych, mimo, że są jeszcze mali w najbliższy wtorek zorganizowane zostanie w naszej szkole z spotkanie p. Agatą Chybińską, która będzie starała się ukazać życie rówieśników Państwa dzieci w dalekiej Gambii.

Agata Chybińska od 2014 podróżuje do Gambii, gdzie pomaga dzieciom w małych, biednych wioskach. Na miejscu założyła stowarzyszenie Misja Gambia, które zajmuje się m.in. remontami szkolnych klas. Zebrane w Polsce rzeczy (rowery, odblaski, piłki, pomoce szkolne itp.) wysyła na miejsce transportem morskim.

Pani Agata od lat pomaga dzieciom w Afryce. W naszej szkole pragnie zorganizować zbiórkę przyborów szkolnych, które przekaże bezpośrednio dzieciom uczącym się w Gambii. Zbierane są rzeczy nowe i używane w dobrym stanie:

  • ołówki, temperówki, gumki, kredki, plecaki, rzeczy do plastyki np. papier kolorowy/wycinanki/kolorowanki, nożyczki itp.
  • słowniki angielsko-angielskie i francusko-angielskie, książeczki dla dzieci w języku angielskim
  • odblaski i wszelkie rzeczy na baterie – TYLKO słoneczne!!!
  • piłki! (każdy rozmiar, dla małych i większych dzieci, piłki z gąbki, do nogi i do siatkówki. Do koszykówki nie, nie ma boiska ani kosza…), siatki do siatkówki oraz piłki nożnej
  • rowery (dla dzieci od lat 6 do dorosłych)
  • zabawki edukacyjne (np. liczydła, proste gry dla dzieci, etc)

Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć dodatkowo akcję:
Fundacja z Serca Ochotnego BOŚ BANK 43 1540 1287 2216 0499 0401 0001
Hasło zbiórki: Misja Gambia

 

W imieniu p. Agaty Chybińskiej, Katarzyny Kubejko – Kijek,
organizatorów akcji szkolnej E. Smyk, E. Rzechowskiej, M. Modrzyńskiej
jak także wszystkich nauczycieli i uczniów MSP Paderewski,
z serca dziękujemy!