Jaki nauczyciel taki uczeń? „Zarażeni” pasją do wspinaczki! [ZDJĘCIA]

9 listopada 2018

W Międzynarodowej Szkole Podstawowej „Paderewski” zależy nam na wszechstronnym rozwoju ucznia. Dążymy do równowagi między rozwojem umysłowym, emocjonalnym, artystycznym i fizycznym, wierząc, że harmonia tych obszarów prowadzi do szczęścia, poczucia spełnienia i sensu życia.

Wierzymy, że szkoła jest dla życia, a nie życie dla szkoły. Dbamy o dobre relacje z uczniami, interesują nas ich zainteresowania. Chcemy żeby nasi uczniowie byli otwarci na świat.

Nasi nauczyciele to ludzie, którzy uczą z pasją, potrafią zainspirować do nauki i rozwoju. Dobrym przykładem „zarażania” się wzajemnie swoimi pasjami jest kl. 2b. Otóż ponad połowa klasy podziela hobby swojej wychowawczyni i zarówno uczniowie, jak i ich nauczycielka, uczą się wspinaczki.

Na lekcjach czasami oglądamy zdjęcia ukazujące jak spędzamy wolny czas, rozmawiamy o pokonywaniu strachu, motywujemy się, żeby się nie poddawać. Młodzi wspinacze rozwijają swoje umiejętności na zajęciach dodatkowych na ściance wspinaczkowej. Ich starania zostały uwiecznione na poniższych zdjęciach. Brawo dzieciaki!