Badamy i odkrywamy własne możliwości [GALERIA]

8 października 2020

Uczniowie klas 2 wzięli udział w warsztatach przyrodniczo-ruchowo-integracyjnych w Motyczu Leśnym. Każda z klas miała okazję zdobywać wiedzę przyrodniczą poprzez różne aktywności, kształtować umiejętności ruchowe i społeczne – I’m inquirers, risk-takers, balanced.

Wycieczka pod hasłem “Jesteśmy badaczami i odkrywcami własnych możliwości” udała się wspaniale. To był dzień pełen wrażeń, przygód i nauki poprzez działanie 🙂 Uczniowie piekli przepyszne i pachnące bułeczki, które później pałaszowali ochoczo na podwieczorek. Ćwiczyli motorykę małą wykonując sztuczki cyrkowe poprzez zabawy paluszkowe, ćwiczenia równowagi, na refleks, orientację, szybkość, celowość, koordynację wzrokowo-ruchową oraz sztuczki cyrkowe z piłeczkami.

Dzień zaplanowany był bardzo interesująco a dzieci chętnie brały udział we wszystkich czynnościach. Poznawali i obserwowali zwyczaje alpak: Czarka, Duszka i Hulia – obliczali wiek i wskazywali, które ze zwierząt jest starsze, a które młodsze i o ile.

Nie zabrakło także aktywności na terenach zielonych w formie różnych wyzwań: chodzenie na pudełkach, kto pierwszy przetoczy oponę, komu uda się pokonać labirynt. Opiekunowie byli pod wrażeniem – każde z dzieci było aktywne, a najbardziej wartościowe było to, że rówieśnicy przychodzili z pomocą innym w wydostaniu się z labiryntu.

Tematyką zajęć plastycznych także była przyroda – dzieci wykonały przepiękne prace z papieru czerpanego oraz obrazy na plastrach drewna. To było ciekawe doświadczenie artystyczne, bo dzieci same wybierały temat i wykonywały prace. Poznały nowe techniki artystyczne.

Przyjechali zmęczeni, wymazani farbą z dżemem lub czekoladą na twarzach… ale był to wspaniały i efektywny dzień!

 

 

 

Współpraca: