Klasy czwarte w „krainie żubra”! [GALERIA ZDJĘĆ]

23 maja 2019

W dniach 7-9 maja uczniowie klas czwartych wybrali się na Podlasie. Pierwszym punktem wycieczki była Białowieża. Uczniowie odwiedzili Rezerwat Pokazowy Żubrów, w którym oprócz żubrów mieli okazję zobaczyć także żubronie, rysia, wilki, jelenie.

W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym dzieci zgłębiały wiedzę na temat flory i fauny Puszczy Białowieskiej. Na koniec mogły podziwiać piękno krajobrazu z wieży widokowej. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce – kuźni, w której prezentowane jest kucie podków oraz innych kowalskich wyrobów. Duży dymarski piec stojący w kuźni służący do wytopu żelaza – to jeden z cenniejszych eksponatów sięgający pamięcią przełomu pierwszego tysiąclecia.

Również w Hajnówce uczniowie zwiedzili Sobór Świętej Trójcy – prawosławną cerkiew. Dzieci miały niezwykłe szczęście nie tylko zobaczyć ciekawe wnętrze cerkwi, ale też wysłuchać kilku utworów w wykonaniu chóru biorącego udział w „Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej”. Pieśni były zaśpiewane w języku staro-cerkiewno-słowiańskim. Ostatnim punktem wizyty w malowniczej Hajnówce był spacer do Pomnika Żubra. W dalszej części dnia dzieci spacerowały w Jurajskim Parku Dinozaurów, słuchając ciekawych opowieści przewodnika na temat życia tych niezwykłych prehistorycznych stworzeń.

Ostatni dzień wycieczki uczniowie spędzili w „Bobrowej zagrodzie”, gdzie w czasie warsztatów dowiedzieli się co nieco o tym, jak kiedyś wyglądało życie na wsi. Wzięli również udział w wielu zabawach ruchowych, takich jak: turniej łuczniczy, wyścigi rydwanów, wyścigi na nartach wieloosobowych, przeciąganie liny. Następnie na warsztatach lepienia z gliny uczniowie samodzielnie wykonali ciekawe przedmioty. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Parku Przyrodniczym w Gruszkach, gdzie uczniowie świetnie bawili się na placu zabaw i terenach zielonych.

Wycieczka była niezwykle udana, pełna pozytywnych emocji.