Klasy szóste na Dolnym Śląsku! [ZDJĘCIA]

14 maja 2019

Co to był za tydzień! W dniach 6-10 maja uczniowie klas 6 odkrywali piękno i magię Dolnego Śląska.

Pierwsze dwa dni upłynęły na zwiedzaniu stolicy województwa. We Wrocławiu uczniowie mieli okazję połączyć poznawanie historii z nowoczesnością. Odwiedzili Panoramę Racławicką, spacerowali Szlakiem Krasnali po Starówce, ale też odkrywali technologię wodną w Hydropolis i podziwiali przepiękne widoki z 50. piętra Sky Tower.

Kolejnym punktem wycieczki było Afrykarium we wrocławskim zoo, w którym uczniowie mogli podziwiać najróżniejsze gatunki zwierząt np. pingwiny, manaty czy też hipopotamy.

Kolejne dwa dni upłynęły nam pod znakiem górskiej przygody. Uczniowie przeszli podziemną trasą w Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie poznawali historię wydobycia tego cennego kruszca. Podziwiali wystawę skał i minerałów, a także sami wcielili się w poszukiwaczy biorąc udział w płukaniu złota.

Kolejnym punktem programu był spacer po czeskim Skalnym Mieście w skałach Adrszpasko-Teplickich, gdzie wśród krętych ścieżek można podziwiać przepiękne formy skalne. Atrakcją była wspinaczka po bardzo stromej drabinie, by móc przepłynąć tratwą do innego miejsca w parku.

Następnego dnia plany pokrzyżowała trochę pogoda, ale zmiana programu okazała się bardzo dobrym pomysłem. Udało się odwiedzić Duszniki i Kudowę Zdrój oraz zorganizować wyprawę w Błędne Skały w Parku Narodowym Gór Stołowych. Na szczęście uczniowie nie zbłądzili, a w ich pamięci pozostaną kręte ścieżki, wąskie przejścia i niesamowite widoki.

Wycieczka była udana, a każdy dzień dostarczał niezapomnianych wrażeń.