Kreatywny Tydzień w Paderewskim

27 lutego 2017

Od 20 do 24 lutego w Szkole Podstawowej Paderewski trwał zainicjowany przez Samorząd Szkolny tydzień, podczas którego można było przyjść do szkoły w przebraniu. Każdy kolejny dzień stanowił okazję do kształtowania i rozwijania kreatywności zarówno uczniów, jak również nauczycieli. Liczne przedstawicielki grona pedagogicznego z dyrektorką szkoły na czele zaangażowały się w szkolną inicjatywę i swój ubiór dostosowało do kreatywnego dnia.

Tydzień rozpoczął się „Dniem Piżamy” i sprawił, że idąc szkolnym korytarzem spotkać można było uczniów w szlafrokach, piżamach oraz kapciach. Niektórzy przynieśli także poduszki i przytulanki. Kolejny dzień upłynął pod hasłem nakrycia głowy. Pomysły były różne: od czapek, kapeluszy, opasek po garnki czy różne naczynia. Środa była “Dniem na opak”, co oznaczało, że mile widziane były dość nietypowe stroje, a normę w tym dniu dla naszej społeczności szkolnej stanowiły skarpetki oraz buty nie do pary, czy ubranie założone na lewą stronę. Czwartek został “Dniem fryzury”, więc można było podziwiać różne upięcia, koki oraz irokezy. Kreatywny tydzień zamknął „Dzień elegancji” i szkoła przepełniona była białymi koszulami, krawatami oraz sukniami.

Dodatkową atrakcją była czwartkowa dyskoteka dla uczniów klas 4-6. Taneczne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 i trwało dwie godziny. Obsługą sprzętu grającego zajął się August Bożyk (6a) oraz Adam Olejnik (6c). Pomimo, iż frekwencja nie była stuprocentowa, wszyscy spędzili czas w miłej atmosferze i z uśmiechem wracali do domu.

Ten tydzień dostarczył całej społeczności szkolnej niezwykle wielu pozytywnych emocji, a każdy kolejny dzień stanowił okazję do wykazanie się pomysłowością i był inspiracją dla wielu z nas 🙂