Martyna Bobyk finalistką konkursu programistycznego Pix Programming Challenge [ZDJĘCIA]

4 lutego 2020

Martynka Bobyk, uczennica klasy 5b, została finalistką międzynarodowego konkursu programistycznego Pix Programming Challenge i znalazła się w pierwszej dziesiątce zwycięzców (zajmując 9 miejsce w finale).

To duże wyróżnienie dla naszej szkoły zważywszy na fakt, że do półfinałów zakwalifikowało się 1344 osób z całej Polski. W półfinale natomiast Martynka zajęła 7 miejsce. Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Konkurs składa się z 3 etapów: eliminacji, półfinałów oraz finałów. W dwóch pierwszych etapach konkurs jest przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.