„MegaMisja” w MSP Paderewski – realizacja projektu w świetlicy klas 3-6

15 maja 2024

Przypominamy, że podczas zajęć świetlicowych klas 3-6 realizowany jest projekt „MegaMisja”. Nasi uczniowie, w ramach gry edukacyjnej, pomagają Julce i Kubie złapać niesfornego Psotnika w cyfrowym laboratorium. Poprzez realizację kolejnych zadań rozwijają umiejętności cyfrowe oraz zdobywają wiedzę. Czego dowiedzieli się dotychczas?

 

Omówili, gdzie mogą szukać potrzebnych informacji. Doskonałymi źródłami wiedzy są np. rodzice, dziadkowie, koledzy, książki, internet. Jednocześnie dowiedzieli się, że nie wszystkie znalezione informacje są wiarygodne – dlatego warto sprawdzać je w kilku źródłach.

W czasie MegaMisji uczniowie rozmawiali na temat rodzajów komunikatów: informacyjnych i rozrywkowych. Wystąpili nawet w programie telewizyjnym! Omawiali też różne sposoby na porozumiewanie się: poprzez rozmowę na żywo, telefoniczną, połączenie video czy też wiadomości tekstowe i listy.

Zadania z MegaMisji wspierały rozwój cech z profilu ucznia IB, m.in. komunikatywność i krytyczne myślenie. Uczniowie uczyli się również o bezpieczeństwie cyfrowym, m.in. jak tworzyć silne hasła. W świetlicy powstały nicki i avatary.

Na ostatnich zajęciach w świetlicy grupa słuchała audiobooka „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina. Uczniowie rozróżniali, czym są fakty i opinie – zobaczcie sami na zdjęciach poniżej.

Dzięki wykonywaniu ciekawych i kreatywnych zadań, świetliczaki złapali już 2 Psotniki. Zabawa trwa – przed uczniami kolejne wyzwania i ciekawostki do odkrycia!

 

Współpraca: