“Moda na zdrowie” – projekt edukacyjny klas III

22 września 2017

Kolejny rok szkolny i kolejne wyzwania. Szkoła Podstawowa Paderewski jest szkołą kandydacką  IB PYP (Primary Years Programme), którego misją jest rozwój inteligentnych, opiekuńczych, dobrze poinformowanych i krytycznie myślących młodych ludzi – badaczy, którzy czują się odpowiedzialni za swoją planetę i pomagają tworzyć lepszy świat pełen międzykulturowego zrozumienia i szacunku.

Dlatego też uczniowie klas III w tym roku postanowili zadbać o swoje zdrowie.

Dlaczego jakość powietrza, którym oddychamy jest taka ważna? Czym jest eko-budownictwo? Czy środowisko i przyroda ma wpływ na nasze życie? Co każdy z nas może zrobić dla ochrony środowiska? Gdzie znajdują się ekologiczne cuda świata? Czy ruch to zdrowie? Jak ważne jest odżywanie?

Na te i jeszcze wiele pytań będziemy szukać odpowiedzi przez cały rok zarówno w szkole, jak też w innych miejscach związanych z ochroną środowiska podczas wycieczek, warsztatów i samodzielnie prowadzonych ścieżek badawczych w klasie i poza nią.

Stale będziemy przyglądać się zdrowemu i przyjaznemu naturze stylowi życia oraz systematycznie zdobywać wiedzę, w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne.

Każdego dnia słyszymy wiele informacji na temat zdrowego odżywiania oraz jakości wody pitnej w wielu regionach świata. Mądrzy ludzie mówią, że jesteśmy tym, co jemy (i pijemy) dlatego bardzo ważne jest, aby przywiązywać wagę do wpływu różnorodnych czynników na stan własnego zdrowia.

Pamiętając, że ruch to zdrowie, będziemy łączyć przyjemne chwile spędzone na świeżym powietrzu i aktywność w postaci sportu w różnych jego formach.

Głównym celem projektu jest uświadomienie sobie i innym, że życie w mieście może oferować funkcjonowanie w środowisku o wysokiej jakości poprzez kształtowanie postaw proekologicznych.

Na naszej stronie www przez cały rok szkolny będziemy systematycznie zamieszczać ciekawostki dotyczące tego, w jaki sposób warto dbać o swoje zdrowie.

Za projekt odpowiedzialni są wszyscy uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz nauczycielami wychowania fizycznego i psychologiem szkolnym.