Noc w szkole

25 kwietnia 2017

W piątek 21 kwietnia w Szkole Podstawowej Paderewski odbyło się nocowanie dla uczniów z klas 4-6. Początek wydarzenia zaplanowany został na godzinę 20:00, koniec zaś na godzinę 9 rano następnego dnia. Na nocowanie zgłosiło się 70 osób. Warunkiem uczestnictwa w zdarzeniu było zaakceptowanie warunków regulaminu imprezy oraz dostarczenie w wyznaczonym terminie zgody podpisanej przez rodzica/prawnego opiekuna. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały: pani dyrektor Katarzyna Olejnik oraz nauczycielki Ilona Madała, Elżbieta Nazaruk, Adrianna Wójcik i Joanna Wróblewska.

Nocna przygoda rozpoczęła się od zakwaterowania uczniów w wyznaczonych salach. Wszyscy czwartoklasiści swoje materace i śpiwory rozłożyli w małej salce gimnastycznej (nr 18). Dziewczynki z klas piątych zajęły salę świetlicową nr 11, a dziewczynki z klas szóstych salę 12. Natomiast chłopcy z klas piątych i szóstych spali w sali nr 23.

Kolejnym punktem zdarzenia była dyskoteka dla wszystkich uczestników imprezy. Nad muzyczną oprawą czuwali nasi czwarto- i piątoklasiści, głównie Gabriela Grudzień, Wiktoria Socha oraz Mateusz Atras. Podczas zabawy odbyły się trzy konkursy z nagrodami. W konkursie polegającym na tym, by przejść pod liną wyłoniono dwie zwyciężczynie: Martę Banach (klasa 6c) oraz Kalinę Pik (klasa 5c). Następny konkurs (taniec wokół krzesełek, na których trzeba było usiąść, gdy ucichła muzyka) wygrała Weronika Szubiela (klasa 6b). Ostatnią z dyskotekowych atrakcji był wybór królowej i króla balu. Szarfę z napisem „Królowa balu” otrzymała Kinga Banaszek (z klasy 6c), a „Królem balu” został Oskar Kubić (z klasy 6C). Zwycięzcy odtańczyli wspólny taniec i nagrodzeni zostali brawami. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i w tanecznych pląsach opuścili parkiet o godzinie 22:00. Zwycięzcy konkursów otrzymali również „słodkie nagrody”.

Po kolacji i przebraniu się w piżamy w jednej z sal odbyła się projekcja filmów. Uczniowie, którzy nie mieli ochoty na nocny seans filmowy zajęli się grami planszowymi oraz zacieśnianiem więzi przyjaźni poprzez wspólną rozmowę. Zgodnie z regulaminem o godzinie 24:00 rozpoczęła się cisza nocna. Gdy już pogasły światła i zakończyła się wędrówka uczniów do toalet, zapadła względna cisza ;). W sobotę o godzinie 06:00 rano wszyscy wypoczęci i z uśmiechem na twarzy udali się na poranną gimnastykę. Potem zostało już tylko wspólne śniadanie i porządkowanie sal.