Noc w szkole

21 maja 2018

W piątek 18.05.2018 r. odbyło się nocowanie w szkole dla uczniów z klas 4-6. Początek wydarzenia zaplanowany został na godzinę 20.00, koniec zaś na godzinę 09.00 rano następnego dnia. Na nocowanie zgłosiło się 50 osób. Warunkiem uczestnictwa w zdarzeniu było zaakceptowanie warunków regulaminu imprezy oraz dostarczenie w wyznaczonym terminie zgody podpisanej przez rodzica/prawnego opiekuna. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele:, p. Viktoria Kondratiuk, p. Ilona Madała, p. Elzbieta Nazaruk, oraz p. Joanna Wróblewska. W przygotowania zaangażowany był również Samorząd Szkolny, a szczególnie Maja Kędzior.

„Noc w szkole” rozpoczęła się od zakwaterowania uczniów w wyznaczonych salach. Wszyscy czwartoklasiści swoje materace i śpiwory rozłożyli w małej salce gimnastycznej (nr 18). Dziewczynki z klas piątych zajęły salę świetlicową nr 11, a dziewczynki z klas szóstych salę 12. Natomiast chłopcy z klas piątych oraz szóstych rozłożyli się w sali nr 23.

Kolejnym punktem zdarzenia była dyskoteka dla wszystkich uczestników. Nad muzyczną oprawą czuwali Mateusz Atras oraz Mikołaj Boguszewski. Podczas zabawy odbyły się konkursy z nagrodami oraz karaoke. Liczni zwycięzcy zostali nagrodzeni brawami, otrzymali też upominki. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i w tanecznych pląsach opuścili parkiet o godzinie 22.00.

Po kolacji i przebraniu w piżamy uczniowie zajęli się grami planszowymi oraz zacieśnianiem więzi przyjaźni poprzez wspólną rozmowę. Zgodnie z regulaminem o godzinie 24.00 rozpoczęła się cisza nocna. Gdy już pogasły światła i zakończyła się wędrówka uczniów do toalet, zapadła względna cisza ;). Sobotni poranek o godzinie 06.00 rozpoczął się od wspólnego śniadania. Następnie wszyscy zajęli się porządkowaniem sal. Na koniec odbyła się „Wielka gra integracyjna”.