Nosiliśmy skarpetki nie do pary, dlaczego? [GALERIA]

12 kwietnia 2021

22 marca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa.

Na ten dzień uczniowie dostali wyjątkowe zadanie domowe – założyć dwie skarpetki nie do pary i zrobić zdjęcie na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Zapraszamy do galerii, w której znajdują się zdjęcia nie tylko uczniów, ale i całych rodzin, razem z…psem. Z tej okazji uczniowie klasy 1b przygotowali również wzruszające, dwujęzyczne przedstawienie „The ugly duckling”, czyli „Brzydkie kaczątko”. Pragnęli zwrócić uwagę na problem akceptacji osób z zespołem Downa w społeczeństwie.

Nauczyciele połączyli się z klasami, aby wspólnie obejrzeć przedstawienie i przybliżyć temat zespołu Downa. Uczniowie dowiedzieli się czym jest zespół, z jakimi problemami borykają się te osoby i jak wygląda ich rozwój. Zapoznali się także ze Staszkiem-Fistaszkiem, chłopcem w ich wieku, mającym zespół Downa. Mama Staszka prowadzi od jego narodzin stronę na Facebooku oraz kanał Youtube. Oswaja ludzi z zespołem Downa i dokumentuje rozwój swojego syna.

Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w obchody tego dnia. Założyli skarpetki nie do pary, zapoznali się wcześniej z tematem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dzień ten można podsumować jednym zdaniem uczennicy Alicji „Przecież te osoby są takie same, jak my!”.