Odkrywamy Roztocze – wycieczka klas 2 do Zamościa i okolic

3 czerwca 2024

W dniach 21-22 maja 2024 r. uczniowie klas 2 wybrali się na wycieczkę do Zamościa i okolic. Dwudniowa podróż wypełniona była małymi i dużymi odkryciami ze świata fauny i flory, a także zabawami integracyjnymi i innymi atrakcjami.

 

W Zamościu grupa odwiedziła ZOO i jego mieszkańców. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę przyrodniczą na temat dzikich zwierząt. Odpowiadali na różne zagadki, np. Czyje to oko? Kto kogo zje? 

Zwiedzili również zamojski rynek, Nadszaniec – spacerowali podziemnymi korytarzami, galeriami strzelniczymi i kazamatami. Na koniec wystrzelili z armaty.

Drugi dzień rozpoczął się od spaceru w Suścu. Uczniowie spacerowali po rezerwacie „Nad Tanwią” szlakiem szumów. Obcowali z przyrodą i wsłuchiwali się w odgłosy natury. Potem badali zjawiska fizyczno-przyrodnicze w Archipelagu Roztocze w Parku Żywiołów. Zamienili się w małych odkrywców i wspólnie szukali złota i skarbów w Dolinie Czasoprzestrzeni.

Na wycieczce nie zabrakło chwil na relaks z lodami, zabaw na placach rekreacyjnych i dmuchańcach, oglądania żywych kolorowanek w technologii AR oraz kupowania pamiątek.

 

Współpraca: