Ósmoklasiści, nie żegnamy się, mówimy Wam – do widzenia! [GALERIA]

29 czerwca 2020

26 czerwca odbyło się krótkie spotkanie absolwentów MSP Paderewski. Pożegnanie miało nietypowy charakter, podobnie jak ostatnie miesiące nauki. Dyrektorka szkoły wygłosiła przemówienie, a nauczyciele oprócz świadectw i nagród przygotowali dla swoich wychowanków niespodziankę.

Podobnie jak ostatnie miesiące nauki, pożegnanie ósmoklasistów przebiegało w wyjątkowych okolicznościach i po raz pierwszy w takiej formie. Ze względu na ograniczenia sanitarne związane z pandemią, nie mogło się odbyć oficjalne zakończenie roku dla całej szkoły. Krótkie, ale wyjątkowe spotkanie zostało zorganizowane wyłącznie dla klas 8, które skończyły naukę w naszej szkole i idą w świat realizować swoje dalsze marzenia.

Dyrektor Katarzyna Olejnik złożyła uczniom serdeczne podziękowanie za 8 wspólnie spędzonych lat i za ich wkład w historię szkoły. Podkreśliła uczniom, że doświadczenia z ostatnich miesięcy pokazują, jak bardzo są oni silni. Poradzili sobie w tej trudnej rzeczywistości. Życzyła im jak najlepszych wyników z egzaminu i by zawsze w trudnych chwilach korzystali z tej siły, którą mają w sobie.

Następnie głos zabrali uczniowie, zwracając się do Pani Dyrektor, Nauczycieli, Rodziców, Koleżanek i Kolegów:

Spotkaliśmy się dzisiaj, aby uroczyście zakończyć ten rok szkolny – ostatni w szkole podstawowej. Niektórzy z nas przyszli do tej szkoły nawet dziewięć lat temu. Przez ten czas rozwijaliśmy się i kształciliśmy pod czujnym okiem naszych nauczycieli, aby dzisiaj opuścić tę salę z poczuciem, że jesteśmy dojrzałymi i samodzielnymi ludźmi. Odkąd uczymy się w “Paderewskim” nawiązaliśmy wiele przyjaźni, które pomimo naszego rozstania – mamy nadzieję, przetrwają. Szanownej Pani Dyrektor dziękujemy, że czuwała nad nami przez ten czas. Dziękujemy za uśmiech, dobre słowo i atmosferę, którą stworzyła Pani w naszej szkole, a także za organizację zdalnej edukacji, która umożliwiła nam naukę w tym trudnym czasie. Dzięki Pani wiemy, że wychodzimy z tej szkoły pewni swoich umiejętności i przygotowani do dalszych wyzwań. […]Życzymy Sobie i Wam dalszych sukcesów oraz byśmy nie tracili wiary w siebie i swoje możliwości. Dziękujemy!”

Przed rozdaniem świadectw, dyplomów i nagród uczniowie obejrzeli film: „Nie żegnamy się, mówimy tylko do widzenia”, który był niespodzianką przygotowaną przez wychowawców.

Kliknij w link, aby zobaczyć film:

https://biteable.com/watch/8-klasa-2634324″

 


Dziękujemy naszym absolwentom za te cenne lata. Będziemy za Wami tęsknić i wspominać wspólne lekcje, wycieczki, drobne upadki i wielkie sukcesy oraz tę radość i dobro, którymi dzieliliście się w szkole. Nie tylko uczyliście się, ale wspieraliście innych pokazując swoją dojrzałość i kreatywność. Szkoła jest z Was dumna. Każda z klas osiągnęła bardzo wysoką średnią ocen końcowych. Tylko w ciągu 2 ostatnich lat  zdobyliście tytuły laureata i finalisty w pięciu wojewódzkich konkursach przedmiotowych i 11 Złotych Dyplomów w Międzynarodowych i Wojewódzkich konkursach Chóralnych.

Gratulujemy Wam tych wspólnych i tych indywidualnych sukcesów oraz życzymy, abyście śmiało szli przez życie, jako odważni i odpowiedzialni obywatele świata, zgodnie z założeniami IB.  Na koniec chcemy przypomnieć jak mijało Wam kilka ostatnich lat w Paderewskim.

Wasze doświadczenia
 • Wycieczka do Hańska (fabryka bombek i warsztaty Świąteczne) – XII 2016
 • Kreatywny tydzień w Paderewskim – II 2017
 • Uczniowie poznają życie Sarmatów (Wilanów) + wizyta w tatrze – X 2018
 • Uczniowie łamią szyfry na UMCS – XI 2018
 • Uczennice Paderewskiego otrzymały stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego – XII 2018
 • Warsztaty tradycji bożonarodzeniowych – I 2019
 • Klasy siódme w Warszawie (Muzeum Polin, warsztaty o tolerancji) + teatr – III 2019
 • Międzynarodowy dzień liczby Pi (dwa dolne wiersze zdjęć i cała prawa kolumna) – III 2020
 • Klasa 7b na wycieczce w Bieszczadach – V 2019
 • Klasy siódme na rajdzie rowerowym – VI 2019
 • Akcja charytatywna „wiosenne ciacho” – VI 2019
 • Zielona szkoła klas ósmych (projekty + Góry Świętokrzyskie) – IX 2019
 • Akcja na rzecz Wiktorii Dyś – XI 2019
 • Przedświąteczna zbiórka żywności kl. 8b – XII 2019
 • Uczennice Paderewskiego otrzymały stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego – XII 2019
 • Klasy ósme na zajęciach z chemii na UMCS – I 2020
 • Egzamin i zakończenie roku – VI 2020 

Oto kilka wspomnień z ostatnich lat i ostatniego dnia w MSP Paderewski.