Paderewski na Konferencji Marzeń

20 września 2022

W dniach 2 – 4 czerwca 2022 r. w Warszawie odbyła się konferencja dla nauczycieli i nauczycielek ze szkół, które są zaangażowane w pracę nad doskonaleniem uczenia się uczniów i nauczania w ramach programu Szkoła Ucząca Się – Laboratorium szkól uczących się, prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Nasza szkoła – MSP Paderewski – jest jedną z dziesięciu w Polsce Szkół – Laboratoriów Dobrych Praktyk, rozwijając w pracy dydaktycznej obszar projektowania lekcji z uwzględnieniem wiedzy o efektywnym uczeniu się.

 

Podczas konferencji uczestnicy byli jednocześnie współgospodarzami wydarzenia i prowadzącymi poszczególne bloki warsztatowe. Każda ze szkół mogła zaprezentować swoją warsztatową propozycję adekwatnie do tego, nad czym szkoła pracuje w ramach programu. W spotkaniu wzięły udział nasze nauczycielki: Joanna Wróblewska-Karpowicz oraz Magdalena Deruś, które przeprowadziły warsztat dla uczestników konferencji pt. „Jak planować lekcję, aby uczniowie mieli okazję doświadczyć samodzielnego dociekania?”.  Panie podzieliły się swoimi pomysłami na projektowanie i prowadzenie lekcji opartych na założeniach programu międzynarodowego PYP i MYP, w których  stawianie na badanie i dociekanie jest nierozłącznym elementem. Warsztat cieszył się dużym zainteresowaniem, pokazując praktycznie, jak można zaangażować uczniów w proces uczenia się, a przez to uczynić go głębokim, sprzyjającym jego efektywności (trwałości zapamiętywania i głębokości zrozumienia treści). Nauczyciele uczestniczący w spotkaniu dopytywali prowadzące o wiele praktycznych wskazówek dotyczących zarówno samego planowania, jak i realizacji poszczególnych zadań.

W spotkaniu w Warszawie uczestniczyła również nasza nauczycielka Edyta Wąsik, która pełni w projekcie rolę opiekunki obszaru, który szczególnie rozwijany jest w naszej szkole.

Zapraszamy do przeczytania informacji o konferencji na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej:

https://sus.ceo.org.pl/aktualnosci/konferencja-marzen/

 

Współpraca: