Paderiada: podróże w czasie i przestrzeni [GALERIA]

11 czerwca 2024

Za nami Paderiada, czyli rodzinny piknik Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski. W tym roku odbył się pod hasłem „podróże w czasie i przestrzeni”.

 

W czasie pikniku 8 czerwca 2024 r. rodzice mogli obejrzeć prace projektowe uczniów klas 1-3, które powstały podczas realizacji tematów międzyprzedmiotowych IB PYP. Specjalnie na tę okazję dzieci przygotowały swoje stanowiska i prezentacje. Pierwszoklasiści dzielili się zdobytą wiedzą i pokazywali metody wykorzystywane na co dzień podczas zajęć edukacyjnych.

Jak co roku, Paderiada była wypełniona różnymi atrakcjami, m.in. zabawami twórczymi. Zajęcia typu Pokaz Eko Mody oraz tworzenie Eko Paderka pozwalały na kreatywne działania, jednocześnie nawiązując do istotnego dla nas zagadnienia ochrony środowiska.

Na Paderiadzie odbył się kiermasz ciast na rzecz podopiecznego Fundacji im. Leszka Podkańskiego. Dodatkowo klasa 2a zorganizowała charytatywny kiermasz rękodzieła.

Dzieci i rodzice brali udział w grze terenowej. Mierzyli się z wyzwaniami, dzięki którym odkrywali i poznawali różne epoki i miejsca. Za współpracę i wykonywanie różnych zadań dostawali nagrody.

Piękna pogoda pozwalała na zabawy ruchowe na świeżym powietrzy. Rodzice i dzieci uczestniczyli w różnych rozgrywkach sportowych. Nie zabrakło wspólnego tańca – belgijki – na terenach zielonych.

Współpraca: