Pasowanie na ucznia [GALERIA ZDJĘĆ]

4 listopada 2019

29 października po niemal dwumiesięcznym okresie poznawania szkoły, zasad w niej panujących, uczniowie klas pierwszych w obecności licznie zgromadzonych rodzin, dyrekcji i nauczycieli przekazali swój autorski przepis na szkołę.

Na podstawie zdobytych wiadomości, dotyczących sztuki pisania, czytania, rachowania, malowania, poruszania się po obiektach sportowych w śpiewający i roztańczony sposób mali artyści opowiedzieli jak wygląda ich szkoła. Szkoła, w której każdy uczeń znajdzie przyjaciela, szkoła ucząca szacunku dla każdego, tolerancji, otwartości, szkoła, w której uczy się niesienia pomocy potrzebującym.

Pierwszoklasiści opowiedzieli o blaskach i cieniach uczniowskiego życia: radości korytarzowych spotkań, wspólnych wycieczkach, innowacyjnych i kreatywnych zajęciach, podczas których każdy ma szansę na dzielenie się wiedzą i jej wzbogacanie, o błędach, na których również się uczymy. Słowem zredagowali przepis na „wystrzałową szkołę”.

Ważną rolę pełnili również rodzice, którzy złożyli dzieciom obietnicę, aby:

  • pamiętać, że są Ich wyjątkowym skarbem,
  • słuchać uważnie tego, co mówią,
  • pamiętać, że muszą uczyć się na błędach,
  • doceniać w nich to, co najlepsze, przytulać i chwalić często,
  • cieszyć się ich dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają szkolne lata.

Po pierwszym życiowym i szkolnym teście, tuż po przejściu przez baśniową bramę, każdego pierwszoklasistę powitała pani Dyrektor. Od tej chwili pierwszaki oficjalnie stały się pełnoprawnymi uczniami MSP Paderewski na całe osiem lat.

Współpraca: