Pierwsza wymiana za nami!

30 marca 2018

W dniach 19-23 marca miało miejsce pierwsze spotkanie projektu Erasmus+ “Connected with the Environment” z udziałem uczniów. Nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich z Austrii, Grecji, Chorwacji i Słowenii. Nad wizytą czuwała koordynatorka programu Erasmus+ w naszej szkole, p.Joanna Wróblewska.Tematem przewodnim spotkania były lokalne legendy oraz podsumowanie pierwszego modułu “Historia”. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć zupełnie nowe legendy wykorzystując elementy poznanych historii z każdego kraju. Efekty przerosły oczekiwania zarówno nauczycieli, jak i samych uczniów.

W ramach oddechu od wytężonej pracy uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach aktorskich pod okiem p. Karola Rębisza, nauczyciela teatru, a także poznać nasze miasto i okolicę w trakcie krótkich wycieczek. Pomimo niesprzyjającej aury udało nam się zwiedzić Stare Miasto oraz Zamek Lubelski, a także malowniczy pałac w Kozłówce oraz Kazimierz Dolny.

Była to pierwsza taka wymiana organizowana w naszej szkole i była źródłem ogromnej radości…zwłaszcza uczniów z Grecji, którzy cieszyli się z przerwy na dworze i zabawy w śniegu! Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie w roli gospodarzy i wykorzystywali możliwości rozmów oraz integracji z rówieśnikami z innych krajów. Pozostaje tylko czekać na kolejny rok szkolny, kiedy to my ruszymy na podbój Europy!​