Podsumowanie tematu międzyprzedmiotowego PYP: „Kim jesteśmy?” w klasach drugich [ZDJĘCIA]

19 listopada 2019

18 października uczniowie klas drugich oficjalnie zakończyli realizację pierwszego tematu międzyprzedmiotowego „Kim jesteśmy?” programu międzynarodowego IB PYP.

Przez 6 tygodni poszukiwali wiedzy, oglądali animowane filmy z serii „Było sobie życie…”, a wszystko to stało się kluczem do realizacji tematu, którego myśl przewodnia brzmiała: „Systemy w naszym ciele współpracują ze sobą, aby pomóc nam zachować równowagę”.

Każdego dnia rozmawiali o tym, co należy zrobić, aby czuć się dobrze, zastanawiali się czy aktywność fizyczna i inne czynniki wpływają na równowagę życiową oraz dzięki pracy przy muzyce relaksacyjnej, poznaniu metod wyciszających oraz gimnastyki jogi, dowiedzieli się, jak ważna jest harmonia w ciele i w życiu.

Dużą radością dla dzieci były organizowane zajęcia, dotyczące zdrowego odżywiania, jak także aktywności fizycznej. Pierwsze lekcje wprowadzające do programu „Śniadanie Daje Moc” uświadomiły dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, przez co nie mieli żadnych trudności w samodzielnym budowaniu piramidy zdrowia podczas warsztatów.

Podczas ewaluacji uczniowie nie mieli także problemu z zaprojektowaniem swojej koszulki, na której samodzielnie rysowali i podpisywali części swojego ciała, a podczas ich prezentacji większość dzieci doskonale opowiadała o tym, jakie funkcje pełnią poszczególne narządy ich ciał. Wszystko to, czego się dowiedzieli, stało się dźwignią ich zdrowia i życia.