Podział zasobów planety – realizacja tematu w klasach drugich [ZDJĘCIA]

24 czerwca 2019

Dobiegła końca praca nad tematem międzyprzedmiotowym „Podział zasobów planety”. Uczniowie klas drugich, korzystając z programu „Plastek i jego zaczarowane pudełko” badali właściwości tworzyw sztucznych, sami zrobili tworzywo, sprawdzali jak różne substancje chłoną wodę.

Największą atrakcją były dla nich doświadczenia z superabsorbentem – kuleczki z tworzywa wyłożone na talerzyku pochłonęły ogromną ilość wody i powiększyły swoją objętość.

W ramach realizacji tematu uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Recyklingowy plac zabaw”. Spotkali się z ekspertem, który w ciekawy sposób zaprezentował dzieciom problemy, praktyki i zachowania, związane z ochroną powietrza oraz gospodarką odpadami komunalnymi.

Na jednym ze stanowisk dowiedziały się, jak powstaje smog, dlaczego jest groźny dla naszego zdrowia. Na warsztatach wystawiona była wyspa wyposażona w osiem ekranów dotykowych, gdzie na każdym z nich dostępne były aplikacje multimedialne, opowiadające o prawidłowej segregacji odpadów oraz quizy z pytaniami.

Uczniowie grali także na bębnach oraz oraz zagrali w ogromne recyklingowe memory.