Podziękowanie dla nauczycieli [GALERIA]

5 czerwca 2020

Porównanie nauki stacjonarnej i online pozwoliło bardziej docenić swoich nauczycieli. Samorząd szkolny w imieniu uczniów składa podziękowanie dla grona pedagogicznego za wsparcie, cierpliwość i zaangażowanie w utrzymanie ciągłości ich edukacji podczas nauczania zdalnego.

Długo będziemy wspominać ostatnie miesiące, które są trudną próbą dla nas wszystkich. Konieczność zamknięcia szkół zaskoczyła całe środowisko oświatowe – w tym również uczniów i rodziców. Pamiętamy, jak wiele pytań i niewiadomych pojawiło się w naszych głowach. Jak wielu trudnościom trzeba było stawić czoła.

Cały czas wierzyliśmy, że Dyrekcja oraz Nauczyciele, którzy są dla wielu z nas wzorem do naśladowania, zachowają zimną krew i jak w każdej innej sytuacji, będą wiedzieli, co należy zrobić. Nie zawiedliśmy się.

Dzięki szybkim i trafnym decyzjom szkoła z dnia na dzień przeniosła się do domów. Nauczanie zdalne oraz lekcje online sprawiły, że uczniowie nie stracili ani jednego dnia i na bieżąco realizowali przewidziany program.

Za nami blisko trzy miesiące nauczania zdalnego oraz pracy nauczycieli w trudnych warunkach, wymagających łączenia obowiązków zawodowych z domowymi i opiekuńczymi.

W imieniu wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej Paderewski chcemy naszym nauczycielom za to wszystko podziękować i wyrazić uznanie dla Ich pracy.

Początek kwarantanny, wraz z nadejściem nowych realiów życia codziennego, był trudny dla każdego, szczególnie dla uczniów klas ósmych, będących na ważnym etapie w swojej edukacji. W szkole zawsze mieliśmy kogoś, kto nad nami czuwał, wspierał w każdej sytuacji, pomagał zrozumieć otaczający nas świat. To właśnie nasi nauczyciele.
Dzięki temu, że już od pierwszego dnia zamknięcia placówek oświaty dostosowali się do nowych wymogów, mogliśmy poczuć tę opiekę, mimo dzielącej nas odległości. Grono pedagogiczne, przygotowuje każdego dnia interesujące materiały do lekcji, by zainteresować nas tematem, tak jak dawniej w szkole. Poświęca na to swój prywatny czas, tylko po to, żeby nam (uczniom) było łatwiej. Właśnie dlatego chcemy Im bardzo podziękować.

Paderewski wspólnie przechodzi ten trudny czas. Staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności. To była prawdziwa lekcja życia i na każdego wpłynęła inaczej. Każdy z nas wyciągnął wnioski, a jeden z nich jest wspólny dla wszystkich: należy doceniać to, co mamy, bo w jednej chwili wszystko może ulec zmianie.

 

Samorząd szkolny Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski


# Dziękujemy