Pojazdy kosmiczne uczniów klasy 2a [WIDEO]

20 kwietnia 2020

W ramach wspomnień klasy 2A chcemy zaprezentować efekty ich pracy z okresu, kiedy jeszcze mogliśmy jeździć na wycieczki i wspólnie „lecieć w kosmos”.

Nauka, która pomaga zrozumieć naszą planetę i inne ciała niebieskie, to myśl przewodniaczwartego tematu międzyprzedmiotowego programu PYP: How the world works (Jak działa świat).

Aby poszerzyć wiedzę i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania, które postawiliśmy sobie na początku tematu w oparciu o pojęcia kluczowe, sięgnęliśmy do źródeł wiedzy, jakimi była nie tylko wycieczka do Kielc, ale i książki, filmy z Internetu, opowiadania, ilustracje, bajki oraz multimedialne programy o kosmosie. Poznaliśmy wiele ciekawych opowiadań i wierszy związanych ze wszechświatem, planetami i ciałami niebieskimi.

W ramach podsumowania tematu każdy uczeń wykonał swój wymarzony pojazd kosmiczny, którym planował późniejszą podróż w kosmos. Pojazdy i rakiety wykonane były z różnych materiałów: w ruch poszły klocki, rolki po papierze toaletowym, kredki, farby oraz pomoce kuchenne.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, jak też wyobraźnią. Podczas ostatniej lekcji z tego tematu wykonaliśmy krótki filmik, ukazujący nasze pojazdy…