Pomagamy w Afryce. Nasze dary dotarły do potrzebujących [ZDJĘCIA]

25 lutego 2019

W każdej szkole jest takie magiczne miejsce – pudło rzeczy znalezionych. Zagubione bluzy, worek z butami czy rękawiczki bez pary… Niestety, nie wszystkie te rzeczy odnajdują swojego właściciela.

Na początku roku szkolnego wychowawczyni klasy 6b – pani Ania wraz ze swoimi podopiecznymi, z pomocą pań woźnych, zorganizowali spontaniczną akcję – dostarczyć te dobra naprawdę potrzebującym! Wszystkie ubrania i buty, które nie zostały odebrane przez właścicieli zostały wyprane i spakowane.

Bardzo dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy odpowiedzieli na akcję i przynieśli torby z ubraniami i butami, które zalegały w domach. Wszystko zostało przewiezione do państwa Wojciechowskich – rodziców pani Ani, którzy wyruszali w ponad półroczną podróż po Afryce południowo-zachodniej.

Podróżnicy z Lublina odwiedzili trzy szkoły, gdzie w bardzo trudnych warunkach żyją i uczą się dzieciaki z saharyjskich krajów. Za każdym razem na odwiedzenie szkoły należało otrzymać zgodę wodza plemienia/dyrektora szkoły, która wiązała się z wypiciem przyjacielskiej herbaty i wyjaśnieniem celu odwiedzin. Zawsze miło widziani, wolontariusze Paderewskiego wzbudzali sensację i wywoływali uśmiechy na buziach, przełamując bariery kulturowe i pierwsze onieśmielenie.

Paderewski dotarł z darami do celu! Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję i na pewno powtórzymy ją jeszcze nie raz.

Zapraszamy na krótką fotorelację.

 

 


Autor: Anna Wojciechowska