Projekt „Erlebnisreise mit Deutsch”

26 września 2017

Nasza nauczycielka Monika Mikołajczuk została zaproszona przez Instytut Goethego w Warszawie do współpracy przy projekcie „Erlebnisreise mit Deutsch”.

W ramach projektu organizowanego przez Goethe Institut i wydawnictwo LektorKlett szkoły mają możliwość otrzymania jednego z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi. Instytut Goethego stworzył sieć multiplikatorów, których zadaniem jest pokazać nauczycielom w całej Polsce w jaki sposób zastosować te materiały do nauki, promocji języka niemieckiego lub przeprowadzenia niestandardowej lekcji.

Pani Monika Mikołajczuk wzięła udział w cyklu szkoleń, których celem było pogłębienie wiedzy multiplikatorów z zakresu metodyki i dydaktyki języka niemieckiego, praca z przygotowanymi przez Instytut Goethego materiałami projektowymi oraz zapoznanie z metodyką prowadzenia warsztatów i kursów dla nauczycieli. Wrześniowe szkolenie w Warszawie, w którym uczestniczyła belferka z Paderewskiego poprowadził Reiner E. Wicke – autor wielu książek i publikacji z zakresu metodyki języka niemieckiego, specjalista z zakresu międzyprzedmiotowego nauczania języka obcego i doskonalenia nauczycieli.

Cieszymy się, że w gronie czternastu multiplikatorów z całej Polski znalazła się nasza nauczycielka!