Przygotowania pierwszaków do Dni Babci i Dziadka

7 stycznia 2017

5 stycznia to wyjątkowy dzień dla uczniów klasy 1b Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie. Przygotowania do obchodów Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się w sali lekcyjnej, gdzie uczniowie zastanawiali się nad pytaniami: Czy radość sprawia tylko otrzymywanie prezentów, czy też obdarowywanie innych? Czy prezent musi być kosztowny i kupiony w sklepie?

Po burzliwej debacie uczniowie ubrali fartuszki i rozpoczęli malowanie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach,  na których powstały oryginalnie ozdobione kubki oraz solniczki i pieprzniczki w kształcie sów. Własnoręcznie wykonane prezenty dla Babć i Dziadków przyniosły małym twórcom wiele satysfakcji. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, uwalniając wszystkie pokłady swojej inwencji twórczej, malowały wyroby ceramiczne, odciskały dekoracyjne stemple i podpisywały upominki. To był dobrze spędzony czas, po którym została niepowtarzalna pamiątka. A efekt? Ten ocenią Babcie i Dziadkowie 🙂

Tuż po warsztatach ciepło ubrani pierwszoklasiści wyruszyli na przystanek autobusowy. W autobusie każdy skasował (po raz pierwszy) swój bilet i zachowując zasady bezpieczeństwa dotarliśmy na lubelską Starówkę. Wszyscy z uwagą poszukiwali świątecznych akcentów. Dostrzegli olbrzymią choinkę na Placu po Farze, szopkę bożonarodzeniową obok bazyliki, dekoracje obok Trybunału i Ratusza. Największą jednak frajdą były wielkie, śnieżne zaspy. Zmarznięci, ośnieżeni i bardzo zadowoleni weszliśmy do jednej z lubelskich restauracji, gdzie ciepłą herbatą i pizzą ogrzaliśmy nie tylko ręce, ale i brzuszki.