Spotkanie z piłkarkami ręcznymi z MKS Lublin [ZDJĘCIA, WIDEO]

5 listopada 2018

22 października mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole piłkarki ręczne z MKS Lublin. Uczniowie klas 2 – w ramach przygotowań do spotkania – poznali na lekcjach podstawowe informacje o historii klubu, sylwetki piłkarek lubelskiej drużyny, oglądali fragmenty meczów i filmy z zawodniczkami.

Drugoklasiści doskonalili na wf-ie umiejętność grania w piłkę ręczną, wymyślali w grupach pytania, które chcieliby zadać mistrzyniom Polski.

Wreszcie w poniedziałek przed południem w szkole pojawiły się piłkarki: kapitan Weronika Gawlik, bramkarka Gabriela Bešen, skrzydłowa Patrycja Królikowska, rozgrywające Marta Gęga i Małgorzata Stasiak.

Najpierw zwyciężczynie europejskich rozgrywek Challenge Cup spotkały się z naszymi uczniami na świetlicy, gdzie przypomniały dzieciom zasady gry w piłkę ręczną i cierpliwie odpowiadały na stawiane pytania. Szczerze zaciekawieni drugoklasiści, wyposażeni w karteczki z przygotowanymi wcześniej licznymi pytaniami dopytywali o sport, kariery, życie prywatne, styl życia, odżywianie, cechy dobrego sportowca. Lubelskie piłkarki dzielnie zniosły ten ogień pytań i zaspokoiły ciekawość maluchów.

Następnie mistrzynie Polski poprowadziły trening dla uczniów klas 5. I zaraz potem dla drugoklasistów. Po treningu przemiłe podopieczne trenera Roberta Lisa rozdawały dzieciom autografy oraz pozowały do zdjęć.

Mamy nadzieję, że takie spotkanie przyczyni się do rozwoju piłkarskich talentów uczniów Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski oraz wzrostu zainteresowania tą dyscypliną. My obiecujemy trzymać kciuki za obronienie zeszłorocznego tytułu i kibicować na meczach.