Szkolne spotkanie świąteczne

18 grudnia 2016

I to jest właśnie wielki cud – cud życzliwości i tolerancji.  16.12.2016 r. to magiczny wieczór dla całej społeczności Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie – naszych uczniów, ich rodziców, grona pedagogicznego i wszystkich gości, którzy spotykają się na corocznym spotkaniu świątecznym.

Uczniowie grupy teatralnej wraz z Paderkami, chórem Akademos Junior oraz cheerleaderkami przedstawili na scenie Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego spektakl pt.: „Wigilia nas jednoczy”, którego głównym przekazem była tolerancja, życzliwość i szacunek do drugiego człowieka – niezależnie od jego pochodzenia czy stanu posiadania. Najmłodsi aktorzy starali przekazać się swoim odbiorcom, aby każdego dnia pamiętali o tym, iż w codziennym pośpiechu bardzo często zapominamy jak ważne i nieocenione jest opiekuńcze schronienie ramion drugiej osoby.

Podczas przedstawienia wyświetlona została prezentacja ukazująca wszystkie akcje charytatywne, w które zaangażowali się nasi uczniowie. Po zakończeniu spektaklu można było zakupić na kiermaszu ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy paniom: Iwonie Filip, Elżbiecie Niczyporuk, Ewie Błaszczak, Emilii Wiencko-Kozak, Magdalenie Wojak oraz Joannie Jawiczuk za wspaniałe przygotowanie uroczystości.

Wszystkim Państwu z całego serca życzymy, aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe jak ten jeden wigilijny wieczór…