Szlachetna Paczka w Paderewskim

23 grudnia 2020

Uczniowie MSP Paderewski włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki i sprawili, że te święta mają prawdziwie magiczny wymiar, szczególnie dla obdarowanej Rodziny z Zamościa.

Na początku grudnia uczniowie klasy 6a, wspierani przez rodziców i wychowawczynię, postanowili włączyć się w akcję „Szlachetna Paczka”. Wspólnie wybrali czteroosobowa rodzinę z Zamościa – samotną matkę z trójką nastoletnich dzieci. Początkowo akcja była planowana na skalę klasową. Jednak poznając dokładniej potrzeby rodziny, zarówno rodzice jak i uczniowie zachęcili do włączenia się w akcję koleżanki i kolegów z pozostałych klas szóstych oraz jednej z klas pierwszych.
Dzięki temu udało się odpowiedzieć nie tylko na podstawowe zapotrzebowanie rodziny (łóżko, blender oraz węgiel na ogrzanie domu), ale też zebrać rzeczy ułatwiające codzienne funkcjonowanie (żywność, środki czystości, ręczniki, pościel, ubrania, przybory szkolne). Dla nastolatków udało się pozyskać dwa laptopy, które bardzo ułatwią dzieciom naukę zdalną.

Zbiórka pieniędzy, przeprowadzona wśród rodziców i uczniów (którzy poświęcili część swojego kieszonkowego), umożliwiła także kupienie wymarzonych prezentów dla dzieci, które uczniowie klasy 6a sami wyszukiwali na aukcjach internetowych. Ze względu na pandemię, uczniowie własnoręcznie pakowali prezenty w swoich domach, natomiast duże rzeczy były przygotowywane przez rodziców w szkole.

Moment dostarczenia paczek Rodzinie był wzruszający. „Jednak są wielkie serca i bardzo proszę podziękować naszym darczyńcom za to wszystko, to jest coś pięknego. Nawet nie wiemy co powiedzieć z tego wrażenia” – powiedziała mama, obdarowanej rodziny.

Uczniowie Paderewskiego zgodnie orzekli, że angażowanie się w takie akcje jak Szlachetna Paczka daje wiele radości. A kupowanie konkretnych rzeczy, które potrzebuje rodzina jest mądrym sposobem udzielania pomocy.