Warsztaty POLIN – program pilotażowy

14 lutego 2022

MSP Paderewski uczestniczy w pilotażowym programie wdrażania gier narracyjnych, jako nowego narzędzia edukacyjnego.

 

Muzeum w pudełku – warsztaty z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

„Dotykaj, doświadczaj, baw się – odkrywaj z nami historię!”- tak zaczyna się wstęp do gry narracyjnej Miasteczko Maliki, przygotowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Klasa 4c jako pierwsza miała okazję poznać barwną kulturę i tradycję żydowską. Trenerka z Warszawy, Karolina Jarosińska ćwiczyła z nami „hebrajską jogę” wprowadzając nas w świat liter alfabetu hebrajskiego. Odwoływała się również do lubelskiej historii, a dzięki replikom obiektów z kolekcji muzealnej sami mogliśmy odkryć i wypróbować do czego służył „kubek dwuuchy”. Warsztaty były szansą na poznanie wielokulturowej historii polskich miasteczek, a dzięki atrakcyjnej formule, okazją do dobrej zabawy.

 

Jak pracować z grami narracyjnymi – szkolenie dla nauczycieli MSP Paderewski

Wielokulturowość to temat, którym staramy się zajmować na co dzień. Program IB zobowiązuje nauczycieli Paderewskiego do włączania elementów edukacji międzykulturowej  na swoich lekcjach. Bogata historia żydowskiego Lublina daje wiele możliwości – warto, abyśmy o niej wspominali i zainteresowali nią uczniów. Na szkolenie dotyczące nowych narzędzi edukacyjnych w obszarze edukacji wielokulturowej zgłosiły się nauczycielki różnych przedmiotów. Rozmawiali o tym, jak wykorzystać na lekcji gry narracyjne, jak budować je samemu i dodawać do nich elementy lokalnej historii.

Współpraca: