Wycieczka do Wrocławia

28 czerwca 2018

W dniach 18-21 czerwca odbyła się wycieczka klas 6. Podczas czterech dni zobaczyliśmy tajemnicze, fascynujące,  niezwykle malownicze miejsca.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy jedno z piękniejszych polskich miast – Wrocław. Stolica Dolnego Śląska urzekła wszystkich. Spacerując po starym mieście, mogliśmy podziwiać najważniejsze zabytki, m.in. Uniwersytet Wrocławski, Bibliotekę Ossolineum, Kościół na Piasku. Liczyliśmy też dostrzeżone przez nas krasnale. Duże wrażenie wywarła na nas Panorama Racławicka. Odwiedziliśmy także wrocławskie zoo – tutaj wszystkich zachwyciło afrykarium, które pozwoliło nam się przenieść w odległą rzeczywistość podwodnego świata. Zobaczyliśmy m.in. pływające pingwiny, rekiny, płaszczki, meduzy, manaty.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku – przeszliśmy podziemną trasą turystyczną obejmującą zwiedzanie „Sztolni Gertruda” z tajemniczym „Chodnikiem śmierci”, „Sztolni Czarnej” z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem o wys. 10 m. Na powierzchnię wyjechaliśmy pomarańczowym tramwajem. Każdy z uczestników wybił pamiątkową monetę. Staliśmy się uczestnikami „gorączki złota”, które własnoręcznie wypłukiwaliśmy – każdy zdobył certyfikat „Zdobywcy Złota” wypisany imiennie.

Bez wątpienia największą przygodą drugiego dnia wycieczki był rafting – górski spływ pontonowy, który dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.

Trzeciego dnia podziwialiśmy przyrodę Parku Narodowego Gór Stołowych. Po obejrzeniu filmu, który przybliżył nam historię i przyrodę tego niezwykłego miejsca, wyruszyliśmy na szczyt Szczeliniec Wielki, odwiedziliśmy też Rezerwat Błędne Skały. Przez cały czas towarzyszył nam doświadczony przewodnik, który w barwny i ciekawy sposób opowiadał o napotkanych szczelinach, przepaściach, skałach oraz o florze i faunie rezerwatu.

Ostatniego dnia odwiedziliśmy czeskie Skalne Miasto w skałach Adrszpasko-Teplickich, gdzie, krocząc labiryntami, docieraliśmy do tajemniczych grot i szumiących wodospadów. Płynęliśmy też tratwą po tamtejszym jeziorze. Tego dnia tuż przed wyjazdem zobaczyliśmy też kaplicę czaszek w Kudowie Zdroju.

Wycieczka była bardzo udana, każdy dzień dostarczył niezapomnianych wrażeń.