Wycieczka klas 4 na Podlasie

21 maja 2024

W dniach 15-17 maja 2024 r. klasy 4, pod opieką swoich wychowawczyń, udały się w stronę Podlasia. Wycieczka obfitowała w niezwykłe spotkania z dzikimi zwierzętami, ciekawostki na temat różnych rzemiosł, a także gry i zabawy integracyjne.

 

Pierwszym punktem podróży było Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży. Przewodniczki przedstawiły grupie fascynujący obraz fauny i flory Puszczy Białowieskiej. Następnie uczniowie odwiedzili Rezerwat Żubrów, gdzie uczniowie mogli zobaczyć na żywo majestatyczne żubry, łosie, jelenie, rysia, a nawet wilka.

Drugi dzień grupa zaczęła od wyjazdu do Gruszek, gdzie zobaczyła i zrozumiała działanie zegara słonecznego. Następnie uczniowie z opiekunkami udali się do Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce. Czwartoklasiści mogli spróbować swoich sił w kowalstwie. Dzień zakończył się spacerem po pięknym Szlaku Dębów Królewskich.

Koniec wycieczki był pełen aktywności angażujący całe zespoły klasowe. W gospodarstwie agroturystycznym „Bobrowa Zagroda” dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb. Mogły również spróbować użyć kosy i innych przyborów rolniczych. Jednak największą frajdę sprawiło im skakanie po sianie!

Uczniowie wykazali się wielkimi talentami i skupieniem podczas warsztatów pracy w glinie. Całość przeplatana była zabawami ruchowymi, takimi jak: turniej łuczniczy, wyścigi rydwanów czy zabawa na nartach wieloosobowych.

Nastroje oraz pogoda dopisywały przez całą wycieczkę. Klasy 4 wróciły z mnóstwem wspomnień i nowych umiejętności.

 

Współpraca: