Wycieczka klas 7: Poznań, Gniezno

29 maja 2026

W dniach 26-28 maja 2026 r. siódmoklasiści wzięli udział w wycieczce do Wielkopolski. Był to czas łączący naukę z wypoczynkiem oraz aktywne zwiedzanie z integracją międzyklasową.

 

Swoją podróż rozpoczęli od zwiedzania Ostrowa Tumskiego – najstarszej dzielnicy Poznania. Siódmoklasiści poznali historię miasta oraz początki państwa polskiego. Następnie podziwiali architekturę poznańskiego Starego Miasta oraz urocze, kolorowe kamienice. Punktualnie o godzinie 12:00 obejrzeli słynne koziołki na ratuszu. W Poznaniu mieli także okazję spróbować tradycyjnych rogali świętomarcińskich.

Jedną z atrakcji wycieczki był pobyt w Termach Maltańskich oraz spacer nad malowniczym Jeziorem Maltańskim.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gniezna. Klasy 7 zobaczyły Archikatedrę Gnieźnieńską i Drzwi Gnieźnieńskie przedstawiające historię św. Wojciecha, nazywane „pierwszym średniowiecznym komiksem”.

Pogoda i humory dopisały. Wycieczka była okazją do zacieśnienie więzi oraz poszerzenia wiedzy historycznej.

 

Współpraca: