Wycieczka klas 8 do Trójmiasta i Malborka

10 czerwca 2024

W dniach 4-7 czerwca 2024 r. ósmoklasiści odwiedzili Trójmiasto i Malbork. Wycieczka – ostatnia dla klas 8 – zapisała się jako kolejne wspomnienie do kolekcji wielu ciekawych doświadczeń ze szkoły podstawowej.

 

Grupa rozpoczęła zwiedzanie od zamku krzyżackiego w Malborku. Następnego dnia w Gdańsku odwiedziła Europejskie Centrum Solidarności, gdzie uczniowie poznali historię Solidarności oraz przemian w Europie Środkowej i Wschodniej. Później w jednym z najwyższych budynków w Polsce – Olivia Star, z zachwycającym widokiem na miasto i wybrzeże – zjedli pizzę.

Po południu ósmoklasiści przenieśli się do Gdyni, gdzie mieli okazję wejść na pokład OPR Błyskawica oraz odwiedzić Oceanarium Morskie. Dzień zakończyli spacerem po sopockim molo.

Kolejny dzień rozpoczął się od czasu spędzonego na plaży. Następnie pod opieką przewodnika grupa zwiedziła Westerplatte oraz najciekawsze zabytki w Gdańsku. Ostatniego dnia, wracając do Lublina, uczniowie zatrzymali się w Parku w Dolinie Wkry na podniebny spacer w koronach drzew i ognisko.

Nie zabrakło również ulubionych punktów programu uczniów – śpiewów w autokarze, integracji w pokojach i rekreacji na terenach zielonych.

 

Współpraca: