Wycieczka klas II

29 czerwca 2018

Hurra! jedziemy na wycieczkę! – to były pierwsze okrzyki radości, gdy autokar z drugoklasistami ruszył spod MSP PADEREWSKI.

Trzydniowa wycieczka klas drugich na szlaku Sandomierz-Kurozłęki-Pacanów była wspaniałą nagrodą za wysiłek i trud włożony w pokonywanie wyzwań szkolnych w roku szkolnym 2017/2018.

Najpierw Sandomierz – podróż statkiem po Wiśle, bardzo ciekawa lekcja muzealna na zamku i spacer po Wąwozie Królowej Jadwigi. Hotel w Hańczy już był przygotowany na przybycie małych, ale wiernych do końca, pełnych entuzjazmu  kibiców meczu: Polska-Senegal, a potem zajęcia terenowe.

Drugi dzień – Kurozłęki – uroczy dworek w otoczeniu zielonych pomników przyrody, „straszne” podziemia, niesamowita farma bizonów (konkurs, kto zliczy dorosłe i młode) i gra terenowa w bukowym labiryncie (nic nie widzieliśmy, bo krzewy miały dwa metry wysokości, ale dotarliśmy do celu, nikt nie został, choć niektórzy przebijali się przez ściany ;-))

Po południu – Pacanów i Bajkowy Świat – warsztaty „Łyżeczka miodu” i integracyjne z puentą: MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, WSPÓŁPRACA.

A trzeci dzień – wracamy do Sandomierza na zajęcia „Rycerze i księżniczki” w Sandomierskiej Zbrojowni, zwiedzamy sandomierskie podziemia i Muzeum figur woskowych Ojca Mateusza i Sandomierz.

Słowa, zdjęcia nie oddadzą wszystkich wrażeń…