Wycieczka przyrodnicza klas 2 do Woli Gardzienickiej

14 czerwca 2024

Uczniowie klas 2, w ramach realizacji unitu 6 IB PYP „Podział zasobów planety / Sharing the planet”, poszerzają swoją wiedzę przyrodniczą i uczestniczą w lekcjach, które pozwalają na poznanie natury wielozmysłowo. Ostatnio wzięli udział w niesamowitych zajęciach, które odbyły się w gospodarstwie agroturystycznym w Woli Gardzienickiej.

 

Jak pachnie las i skąd się biorą olejki eteryczne? Jak to możliwe, że drzewa produkują cukier? Jak widzi mucha czy pszczoła? W jaki sposób jest możliwa obserwacja koron drzew patrząc w dół? Na te i wiele innych pytań dzieci odpowiedziały sobie w czasie zajęć. Zadania wymagały od nich współpracy, dzielenia się swoimi obserwacjami, jak też wrażeniami.

Drugoklasiści mieli też niezwykłą okazję obcować z dzikimi zwierzętami, takimi jak jastrząb, sowa i płomykówka. W gospodarstwie spotkały również kozy, owce, barany, psy ogary. Dowiedzieli się o ich zwyczajach oraz roli w środowisku. Mieli okazję karmić, bawić się ze zwierzakami i jeździć na koniu.

Jednocześnie wykonywali zadania z użyciem języka angielskiego. Zgodnie ze strategią językową naszej szkoły, uczniowie zdobywają wiedzę z różnych dziedzin, przy okazji poszerzając umiejętności językowe.

Gorąco dziękujemy organizatorom Camp Fun, Fundacji w Zielone Gramy, Rubenowi z Animacji Rafaelo i gospodarzom: Pani Magdzie i Panu Przemkowi Kuśmierczyk – za umożliwienie naszym drugoklasistom przeżycia niesamowitych przygód, dobycia wiedzy i nowych doświadczeń oraz stworzenie przepięknych wspomnień.

Współpraca: