Dzień Chłopaka w Paderewskim [ZDJĘCIA]

7 października 2019

Dnia 4 października klasa 5B uczciła Dzień Chłopaka wyjściem i zabawą w pokoju zagadek „Let me out”. Uczniowie musieli wykorzystać swoje umiejętności takie jak spryt, spostrzegawczość oraz inteligencja.

Gra w pokojach zagadek miała na celu rozwiązanie kolejnych logicznych łamigłówek i budowania gry zespołowej. Każdy przedmiot może być wskazówką, analizuj wszystko, co widzisz. Ekran odlicza czas który płynie nieubłaganie. Masz 60 min, aby przejść przez serię zagadek i łamigłówek ukrytych w pokoju. Cel jest oczywisty ale nie taki prosty – znajdź klucz i wydostań się wspólnymi siłami.

Uczniowie zostali podzieleni na zespoły i każdy z nich przeniósł się do innej rzeczywistości. W pokoju „Psychiatryk” uczniowie odkrywali mroczne zakamarki gabinetu szalonego doktora, widząc jego szaleńczą naturę. Kolejna grupa przeniosła się do „Zaczarowanego Świata”. Wszystkie zmysły są zmuszone do pracy. Tylko Kot i Alicja wiedzą, gdzie ukryty jest klucz. Praca zespołowa przyniosła oczekiwany efekt gdyż ta grupa wyszła jako pierwsza. Czy użyli czarów?!

„Cela więzienna”, to kolejny pokój gdzie zostali uwięzieni uczniowie Paderewskiego. Dostali wieloletni wyrok i brak nadziei na przedterminowe wyjście, mimo niesłusznego wyroku. Tuż przed końcem czasu wszystko wyszło na jaw a sprawcy zostali ukarani. Tuż obok w dziupli złodziei ukrytej w lubelskich podziemiach spotykają się i dobijają targu niektórzy uczniowie klasy 5b. Podobno w dziupli znajduje się wejście do systemu piwnic łączącego kamienice całego Starego Miasta oraz pokłady skarbów. Ale tego już się nie dowiemy, gdyż uczniowie uciekli do restauracji Tifosi na obiad ;).

Jedząc pyszne dania, próbowaliśmy dowiedzieć się więcej o ukrytych klejnotach i zagadkach, ale naszą uwagę odwróciła chęć skorzystania z placu zabaw. Wspólna zabawa i rozmowa była ukoronowaniem wyjścia jako zgranej klasy a skarby, no cóż życzymy powodzenia innym!

 

 


Pierwszoklasiści świętowali Dzień Chłopaka w Filharmonii, biorąc udział w koncercie muzycznym ‚,Rodzina z drewna i koń”.

„Dobrej muzyce nie potrzebne są słowa – wystarczy, kiedy instrumenty mają coś do przekazania”.

Dzieci w przystępnej formie miały okazję bliżej poznać najpopularniejsze instrumenty drewniane, ich budowę, cechy charakterystyczne, właściwości i walory. Starannie dobrany repertuar przedstawił dzieciom muzyczny świat i zachęcił do odwiedzania lubelskiej Filharmonii .

 


Dnia 9 października klasa 7b wybrała się na wyjście integracyjne z okazji Dnia Chłopaka. Poszliśmy do galerii handlowej Olimp, gdzie udaliśmy się do kręgielni Masters.

Graliśmy w kręgle, większość z nas po raz pierwszy. Była to więc okazja do nauczenia się czegoś nowego.

Następnie, wyczerpani udaliśmy się na pizzę. Spędziliśmy kolejne godziny rozmawiając i spędzając czas wspólnie. Dzięki takiej formie spędzenia tego dnia mieliśmy szansę lepiej się poznać i zintegrować się z naszymi kolegami. Bardzo się nam podobało.

autorka: Weronika Urban, klasa 7b