Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca 2024

Zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Za nami radosne i pouczające uroczystości, przygotowane przez uczniów klas 2 oraz uczniów klas 7.

 

Na zakończenie roku dla klas 1-3 drugoklasiści zabrała widownię w podróż dookoła świata. Podczas wystąpień muzycznych i recytatorskich uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli dowiedzieć się ciekawostek o różnych krajach.

Dla klas 3 dzisiejszy dzień jest też momentem pożegnania ze swoimi wychowawczyniami. Od przyszłego roku wkraczają oni w drugi etap przygody edukacyjnej, jakim w naszej szkole jest rozpoczęcie nauki w programie IB MYP. Trzecioklasiści podziękowali nauczycielkom: Ewie Szajdzie, Monice Mikołajczuk i Ninie Staszewskiej, za wspólnie spędzone trzy lata edukacji wczesnoszkolnej.

 

Z kolei na zakończeniu klas 4-8 widownia miała obejrzeć spektakl, w którym siódmoklasiści w humorystyczny sposób zaprezentowali poszczególne zajęcia w naszej szkole. Był też moment na podziękowanie wychowawczyniom klas 8: Joannie Wróblewskiej-Karpowicz, Justynie Góreckiej i Magdalenie Deruś, a także symboliczne pożegnanie się ze szkołą – czyli rzut biretami.

W czasie obu uroczystości nie mogło zabraknąć wystąpień Chórów Akademos: Kids i Junior. Oprócz tego po raz ostatni jako uczennica MSP Paderewski przed publicznością wystąpiła ósmoklasistka Dominika Matysik.

Dyrektorka Katarzyna Olejnik podkreśliła ciężką pracę i zasługi naszych uczniów, którzy przez ostatnie miesiące odkrywali, dociekali i poznawali świat. Zachęcała też wszystkich, aby w wakacje cieszyć się odpoczynkiem, próbować nowych rzeczy i spędzać czas inaczej niż w ciągu roku szkolnego.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!

 

 

Współpraca: