Zielona szkoła klas 2-3

12 września 2016

Ach, co to były za piękne trzy dni na zielonej szkole!!! Drugie i trzecie klasy wyjechały na zieloną szkołę do Okuninki. Dzieciaki lubią chodzić z głową w chmurach i trochę się rozmarzyć więc nazwa ośrodka, w którym przyszło nam spędzić pełen przygód czas była w sam raz: Rodzinny Klub Wypoczynkowy „Niebieskie Migdały”.

Czas spędzony na wspólnej integracji minął nam bardzo przyjemnie. Największym wyzwaniem był park linowy, który uczył nas skupienia, wytrwałości oraz tego, że czasami trzeba kilka razy próbować, aby osiągnąć cel, a im trudniej, tym większa radość z sukcesu. Okazało się też, że gdy już myślisz, że naprawdę nie dasz rady, to z pomocą przychodzi kolega lub koleżanka i niespodziewanie pomaga Ci w trudnej sytuacji. Jak miło mieć wokoło rówieśników, na których można liczyć… Chociaż nogi trzęsły się nieraz ze strachu, to frajda była niesamowita! Pogoda była piękna – nie zabrakło zatem kąpieli w basenie i relaksu na leżakach. Wieczorem koleżanki prezentowały przygotowane na dyskotekę kreacje, a odważni tańczyli do swoich ulubionych kawałków.

Na zielonej szkole animatorzy przygotowali dla uczniów sporo atrakcji. Było wiele zadań ruchowych, wymagających współpracy i kreatywnego myślenia. Przy ognisku odpoczęliśmy od trudów dnia i cieszyliśmy się miłą atmosferą, zajadając upieczone kiełbaski.

Przed wyjazdem wykonywaliśmy drużynowe zadania,mające doprowadzić  nas do skarbu znajdującego się na plaży. Niestety, nie udało nam się do niego dokopać. Dlatego dajemy cynk wszystkim poszukiwaczom skarbów – porzućcie poszukiwania złotego pociągu! Nasz skarb wciąż leży zakopany w piasku na plaży w Okunince!!

2collage 3collage-1 3collage