Zielona szkoła klas VII i VIII

12 września 2018

Zielona Szkoła dla klas 7-ch i 8-ch odbyła się w dniach 4-7.09 w Okunince. W czasie pobytu uczniowie klas 7 mieli okazję poznać swoich nowych wychowawców oraz specyfikę pracy w programie MYP. Uczniowie klas 8 mogli nacieszyć się czasem spędzonym w gronie swoich kolegów z klasy i naładować baterie przed trudnym dla nich rokiem związanym ze sprawdzianem 8-klasisty.

Wśród wielu atrakcji towarzyszących Zielonej Szkole znalazły się warsztaty rzeźbiarskie i garncarskie, basen, gry i zabawy pod opieką pani animatorki, wspinaczka w parku linowym, wycieczka meleksem “Migdałkiem”, oraz zwiedzanie chełmskich podziemi kredowych dla klas 8. Wieczorami natomiast czekały na nas różne niespodzianki, takie jak Festiwal Pizzy, Warsztaty kulinarne Słodka Migdałowa Przygoda, a także Dyskoteka z konkursem tańca.

Udział w Zielonej Szkole, mimo tak wielu atrakcji, wiązał się także z intensywną pracą. Uczniowie klas 7 dowiedzieli się co to jest program MYP, jak mogą pomagać innym w ramach Service as Action, oraz poznanli regulaminy, które będą obowiązywać ich w klasie 7. Uczniowie klas 8 odświeżyli natomiast wiedzę poznaną w klasie 7 i mieli czas aby zastanowić się nad planowanymi akcjami charytatywnymi w nowym roku szkolnym.

Czas spędzony na Zielonej Szkole był spędzony produktywnie i przyjemnie. Teraz możemy już radośnie zacząć nowy rok szkolny 🙂