Zielona Szkoła w Janowie Lubelskim – klasy 6, 7 i 8

16 września 2022

Klasy 6, 7 i 8 pojechały na Zieloną Szkołę do Janowa Lubelskiego. Temat wyjazdu brzmiał: Online / Offline Communications – odpowiedzialna i twórcza komunikacja w przestrzeni wirtualnej i realnej.

 

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych, w czasie których pracowali nad pewnością siebie i swobodą komunikacji za pomocą swojego ciała.  Warsztaty na temat uzależnień były okazją do podzielenia się pomysłami, jak w sposób twórczy organizować swój czas wolny offline. Natomiast podczas zajęć z wychowawcami uczniowie rozmawiali o porozumiewaniu się za pomocą języka empatii, a także poznali zasady komunikacji bez przemocy.

Nie zabrakło także zajęć sportowych. Zorganizowane zostały m.in. zabójczy tor oraz olimpiada z ciekawymi konkurencjami: chodzenie na szczudłach, skakanie w workach i wiele innych, wymagających skutecznej komunikacji zadań. Uczniowie uczyli się współpracy i sztuki dedukcji podczas gry terenowej Mafia. Z kolei w parku linowym wykazali się niesamowitą odwagą i determinacją, pokonując kolejne przeszkody. Wielu uczestników jako najlepszą atrakcję wymieniło jazdę samochodami terenowymi.

Dni na Zielonej Szkole były wypełnione atrakcjami aż po późne godziny wieczorne. Uczniowie integrowali się w czasie nocnych podchodów, na dyskotece, a także przy ognisku.

 

Współpraca: